tomaszplebanski.pl

tomaszplebanski.pl

rodzaje wierszy i przyklady

Nie zapomnij swoje historie. Mamy najłatwiej uczą się przez nich, ponieważ jesteśmy urzeczeni.

Bilans Wyświetlanie i powiem

Zamiast opowiadać nam wszystko wiesz o baseballu, stawia nas na boisku baseballowym na pierwszym ledwo ciepły wiosenny dzień i daj nam usłyszeć trzask bat, stłumiony odgłos kuli znalezienie rękawicę. Budzą zmysły i ustawienie i stawiają nas w czasie rzeczywistym z ludźmi, a my za tobą wszędzie. Tak, to jest stara zasada pisania „Pokaż, nie mów”, ale oba te elementy muszą znajdować się w książce w równowadze, odpowiedni dla danego gatunku.

Kryzys Dbamy o

Jeśli masz grupę osób siedzących przy stole w kuchni, picia kawy i rozmawia przez ich oburzenie na temat rozwodu, jestem mniej prawdopodobne, aby poczuć ten konflikt niż jeśli mnie umieścić w jednej chwili z dwoma byłymi. Pozwól mi zobaczyć postacie uwikłane w konflikt z ich życia, gdzie ich przekonania, wartości, lub środków do życia jest rzeczywiście zagrożona. Naucz się pisać kryzys, wyczuwalne te-i skłonić ludzi z kuchni!

Rozdzielczość lub lekcja

Książki nie muszą kończyć się czystymi chwil! Ale musi być ruch. Coś musi być rozwiązany, dowiedział się, odrzucone lub zrealizowane, nawet jeśli jest to realizacja „back-to-gdzie-my-started”, że postać jest bezradny w obliczu własnej straty. Czym jest koniec swojej książki pokaże nam o zmianę i ruch swojej historii, stosowania swojej metody?

uniwersalność

Uniwersalność jest ten moment, kiedy czytelnik mówi: „Wow, to jest tak jak ja” albo „Ty piszesz moją historię” -Nawet jeśli okoliczności są zupełnie odmienne. Jest poczucie wspólnego języka, wspólnego człowieczeństwa, w dobrych książek. Po uniwersalność jest skierowana, czytelnik dostaje dlaczego książka jest właściwy do jej życia, a nie tylko pisarza. Zadaj sobie pytanie: Dlaczego czytelnik dbają o swoją historię?

– autor artykułu